This post is only in Finnish, sorry! Use Google Translator if you want to see really weird English sentences :D
Sinney haastoi mut jo aikoja sitten tähän blogigallupiin, ja nyt viimein saan aikaiseksi naputella vastaukset!
YLEISTÄ
Milloin perustit blogisi? Kesäkuussa 2012. Kohta on siis blogin 2-vuotissynttärit! Mitäs kivaa me sen kunniaksi keksittäis? Any ideas?
Mistä blogin nimi tulee? Blogi aloitettiin alunperin kahden naisen viritelmänä, tarkoituksena oli että minä kirjoitan kynsijuttuja ja kaverini lifestyle-juttuja. Siksi blogin nimeen ei haluttu mitään kynsiin liittyvää. Nimen taustalla on puujalkahuumoria, moni kun piti/pitää tämmösiä hömppäblogijuttuja ihan ajanhukkana, niin siksi nimeen tuli tuo wasting life -yhdistelmä. Haluttiin myös että nimi on englantia mutta helposti lausuttava. Puhelimesta löytyy vieläkin lista erilaisista nimivaihtoehdoista, joiden joukossa on mm. Ebony and Irony, Ain’t No Thing, Best Bitter, Talk to the Hand ja muita helmiä :)
Mikä on nimimerkkisi tarina? Synnyin, ja sitten mulle annettiin tuo nimi. Sen pituinen se.
ARKISTO
Näytä jokin vanhoista bannereistasi. Tää löytyi arkistojen kätköistä, ei tosin tainnut koskaan päivää kauempaa bannerina olla kun tajuttiin että kuvan pitäis ehkä olla oma. :D

Viimeisin kommentti, joka sai sinut hymyilemään Vastaan imelästi, että kaikki hymyilyttää! Edelleen jokaisen postauksen julkaisun jälkeen jään hermostuneena odottamaan, tuleeko yhtään kommenttia :D Jos nyt joku pitää erikseen mainita, niin haluan kiittää nimimerkki Paulaa, joka jaksaa aina kommentoida kivalla tavalla ja usein oikein odotan Paulan kommentteja :)
Muutama kuva sinusta eri vuosilta Eikä! No okei, tässä yks peilimeitsie kolmen vuoden takaa, tukkakin oli vielä musta ja lyhyt…ja olen sittemmin näköjään myös lihonut, huomaan. :D

POSTAUS
Postaus, mistä olit erityisen ylpeä? Ainakin tämä tuore Cadillacquer-postaus, jossa esittelin Mother’s Day -kokoelman. Oli niin hienoa saada yhteydenotto oman lemppari-indiemerkin tekijältä! Muistelen sitä varmaan vielä kiikkustuolissakin. Ylpeä olen myös tästä postauksesta missä IT-tuki lakkasi mun kynnet, ja olen ylpeä siis nimenomaan IT-tuesta, en itsestäni :)
Postaus, joka oli kuukauden suosituin? Huhtikuun suosituin postaus taisi olla tuo mainittu Cadillacquer-juttu.
Postaus, minkä haluat kaikkien näkevän? Haluaisin taas linkittää tähän IT-tuen lakkaamat kynnet :D No ehkä mä vastaan että postaukset meidän mökkiprojektista (1, 2, 3) sekä viime kesän hääsaagan, osat yksi, kaksi, kolme ja neljä. Olympiawhine on kans täynnä tärkeää tietoa (buah) ja näyttää melko hyvin, mihin on kahden vuoden takaisesta päästy, ainakin valokuvauksen ja käsien ihon hoidon suhteen :P
SEKALAISTA
Oletko tehnyt teemaviikkoa? Joo, Cadillacquer-teemaviikko on tällä hetkellä ainoa lajissaan.
Onko sinulla yhteistyökumppaneita? Kauneushoitola-kampaamo Bombón, Kauneudenkauppa, Cesarsshop sekä satunnaiset yhteistyöproggikset joita silloin tällöin tupsahtaa.
Oletko ikinä ollut blogitapahtumassa? Joo, monessakin :)
TILASTOT
Kävijämääräsi tällä hetkellä? Mä en ymmärrä mitä tämä tarkoittaa.
Lukijamääräsi tällä hetkellä? Hitusen vajaa 3000 vakkarilukijaa ja satunnaiset vierailijat päälle. Fb:ssä 786 tykkääjää, tuoreella IG-tilillä 340 seuraajaa.
Sivunkatseluja tällä hetkellä? 115 000.
LUKULUETTELO
Blogi, minkä postauksia odotat eniten? Jaa, onpas vaikea kysymys. Ehkä Of Life and Lacquer ja Viilankantolupa :)
Blogi, joka on luettelon ensimmäinen tai viimeinen? Ekana on Alma’s Escapades, joka tosin on ollut hiljaa jo kuukausia. Lienee aika käydä lukulistaa vähän läpi…
Blogi, mihin liityit lukijaksi viimeksi? Taitaa olla just tuo Of Life and Lacquer..en ole kyllä ihan varma.
KUVIA
Näytä kolme tärkeää kuvaa blogistasi Vetoan kuvamateriaaliin, joka löytyy linkkaamistani postauksista :)
Minäpäs haastan vaikka Zigin ja Belegwenin :)
YLEISTÄ
Milloin perustit blogisi?
Mistä blogin nimi tulee?
Mikä on nimimerkkisi tarina?
ARKISTO
Näytä jokin vanhoista bannereistasi
Viimeisin kommentti, joka sai sinut hymyilemään
Muutama kuva sinusta eri vuosilta
POSTAUS
Postaus, mistä olit erityisen ylpeä?
Postaus, joka oli kuukauden suosituin?
Postaus, minkä haluat kaikkien näkevän?
SEKALAISTA
Oletko tehnyt teemaviikkoa?
Onko sinulla yhteistyökumppaneita?
Oletko ikinä ollut blogitapahtumassa?
TILASTOT
Kävijämääräsi tällä hetkellä?
Lukijamääräsi tällä hetkellä?
Sivunkatseluja tällä hetkellä?
LUKULUETTELO
Blogi, minkä postauksia odotat eniten?
Blogi, joka on luettelon ensimmäinen tai viimeinen?
Blogi, mihin liityit lukijaksi viimeksi?
KUVIA
Näytä kolme tärkeää kuvaa blogistasi
14 kommenttia
Mielenkiintoista! Varsinkin linkki vanhaan olympialaispostaukseen, jota en ollut aiemmin nähnyt :D
se ei sitten ole kehotus alkaa kahlata niitä vanhoja kammopostauksia läpi… :D
Aina kiva, kun saa lisätietoa henkilöstä blogin takana =P
Tuli ihan tippa silmään!
Awwws :)
Kiitos vain haasteesta! Mukavahan näitä on lukea. :)
Oleppas hyvä (tai olen pahoillani, riippuu tykkäätkö näistä haasteista :D)
Tämmösiä on kyllä kiva lukea…
Mukava kuulla :)
Nauroin taas vedet silmissä noita hääjuttuja…
Se oli mielenkiintoinen kesä… :D
I did have to use Google translator and it was quite interesting trying to figure it out. :) Thank you! <3
Haha you poor thing! :D I should have translated at least the parts where I talked about your blog, sorry for the inconvenience! But if you managed to find out that I’m really impressed and entertained by your blog, that’s all that matters I suppose! :)
Apua, miten multa on ihan mennyt ohi tämmöinen? Olenko mä skipannut yhden postauksen?? Nyt kunnon isku kynsiviilalla näpeille, hyi! :D
Eli kiitos, suloinen Emma <3
Aijai :D Kiva että huomasit, kiitos itsellesi erinomaisesta blogista <3