Taisin edellisessä NCLA-postauksessani jo uhota, että lisää postauksia on tulossa ja kerrankin pidin lupaukseni nopealla aikataululla! Tässä kolmas rykäisy NCLA-lakkoja, olkaa hyvät. Neljäskin osa on tuloillaan ja lisäksi vielä kokonainen horoskooppikokoelma. Näitä nyt kuulkaa riittää, halusitte tai ette :D
Elegantly Punk on peittävä hopeinen glitter. Tosi helppo, jämäkkä ja peittävä. Kynsillä kaksi kerrosta.
Volume III on kevyen shimmerinen beige nude. Todella miellyttävä lakata. Peittää vaivatta kahdella kerroksella.
Volume II on vaaleanpunainen nude hopeisella shimmerhipulla. Koostumus on hieman paksu, joten lakka kuivuu hitaasti. 3 kerrosta.
Gravitate Towards Me on punapohjainen murrettu violetti holo. Todella kaunis, hieman harvinaisempi sävy ja erinomainen koostumus. 2 kerrosta.
The World Orbits Around Me on punaruskea holo, jälleen hieman erikoisempi sävy, ihanan syksyinen! Koostumus on tässäkin erinomainen. 2 kerrosta.
Wandering Stars on tehty yhteistyössä Pshiit!-bloggaajan kanssa. Lakka on tumma sinivioletti holo, koostumus erinomainen tässäkin. Valaistuksesta riippuen Wandering Stars näyttää joko tummansiniseltä tai violetilta. Upea! 2 kerrosta.
Mun suosikkeja on viimeiset kolme holoa. En ole mikään hololakkojen suurkuluttaja, vaikka kokoelmiini niitä onkin läjäpäin eksynyt. Ilahdun kuitenkin aina a) punaisista holoista b) erikoisen sävyisistä holoista. Varsinkin tällaiset syksyisemmät sävyt innostavat nyt kovasti, sattuneesta syystä.
NCLA jatkaa vakuuttavaa linjaansa. Olen nyt lakannut kaikilla CesarsShopin valikoimasta löytyvillä sävyillä ja joukossa on vain pari yksittäistä heikompaa yksilöä, kaikki muut ovat järjestään hyvälaatuisia ja luotettavia tapauksia. Löytyikö tästä joukosta jotain säväyttävää teidän mielestä?
(Lakat saatu. Postaus ei sisällä mainoslinkkejä.)
14 kommenttia
Nää holot on kyllä tosi upeita!
niin on :)
Varsinkin nuo holot ovat kyllä kerrassaan upeita! <3
ne on kyllä hintansa arvoisia :)
Onhan noi holot sykähdyttävän kauniita :)
eikö! :)
Jotenkin tuo hopeinen glitter kiehtoo mua, tiedä sitten saisinko ikinä lakattua sellaisella, mutta saahan se silti kiehtoa! :D
no saa! :D sen päälle sopis varmaan tosi hyvin mustat leimaukset… :)
Wanderung Stars, voiko olla edes kauniimpaa lakkaa? <3
se on kuin talvinen yötaivas <3
Ma niin tarviin naa kaikki holot. KAIKKI. Lottovoittoa ootellessa..
”one of each please!” :D
IHANIA kaikki! Mutta varsinkin tuo The World Orbits Around Me näyttää tosi uniikilta, en muista aiemmin nähneeni mitään vastaavaa <3
Se on kyllä erikoinen ja sellaisena ihana!