Heeeeei minä oon kuulkaa kesälomalla! Ja arvatkaa mitä muuta? Oon kipeenä! Kiitos vaan Mr. Murphy. Mulla oli jo torstaina vähän tympeä olo kurkussa ja perjantaina alkoi pieni kurkkukipu, mutta päätin huuhdella sen pois proseccolla, shampanjalla, mansikoilla ja kikattamisella. Ihan tosi pieteetillä tein noita kaikkia, mutta siitä huolimatta heräsin lauantaina ihan järkyttävään kurkkusärkyyn. Siinä meni kauniin kesäpäivän suunnitelmat uusiksi. Mä en tiedä mikä kurkkurutto mulla on, koska pään kääntäminenkin sattuu nieluun, mutta nuhaa mulla ei ole. Joka tapauksessa, loistava ajoitus….
No, en halua jäädä märehtimään kurkkuruttoani, koska tämän päivän postausaiheesta olen kovasti innoissani! Moni teistä varmaan tietääkin jo Hurraw-huulirasvat? Luonnonmukaiset, uskomattoman autenttisilla tuoksuilla ihmiset hurmanneet huulirasvat nousivat mun tietoisuuteen blogien kautta ja omaa lakritsi-Hurrawiani olen käyttänyt tosi paljon. Kun sitten mietin blogin 3-vuotissynttäreiden tiimoilta arvontajuttuja, Hurraw tuli mieleen. Ehdotin Hurrawille, että voisin tehdä huulirasvoihin sopivia lakkauksia ja yhdistää siihen myös arvonnan. He innostuivat ideasta ja sainkin sitten valita muutaman huulirasvan itselleni tätä ”kisaa” varten.

Idea on seuraava: olen tehnyt viisi Hurraw-lakkausta, ja teidän tehtävänne on äänestää, mikä lakkaus on suosikkinne. Äänestämällä osallistut kolmen vapaavalintaisen huulirasvan arvontaan. Toisiaan vastaan kilpailevat lakkaukset tulevat tässä:
1. Hurraw Sitruuna (käytetyt lakat Gina Tricot White ja OPI Primarily Yellow, Konad Black ja MoYou Londonin leimauslaatta Tropical 08)

2. Hurraw Kahvi (käytetyt lakat Essien Picked Perfect ja Rican Mother Earth -leimauslakka, leimauslaattana MoYou Londonin Cookbook 04)

3. Hurraw Lime (käytetyt lakat Color Club Under the Blacklight ja OPI Landscape Artist, nimettömän hedelmät leimattu MoYou Nailsin vihreällä. Leimauslaattana MoYou Londonin Tropical 08)

4. Hurraw Greippi…ja hei nyt ette naura tälle, mä sentään YRITIN tehdä jotain vapaalla kädellä :D Kuten huomaatte, sille on syynsä miksi mun kynsikoristelut on aika leimailupainotteisia. Ja siis kynsien kärjissä on sitten greippilohkoja, jos joku ei tajunnut :D (Käytetyt lakat Color Club Hot-Hot-Hot Pants ja KIKO 490 sekä Sally Hansenin valkoinen nail art -kynä)

5. Hurraw Appelsiini (käytetyt lakat Color Club Disco’s Not Dead ja Zoya Beatrix, leimauslakkana Dashican Neon Orange, leimauslaattana BM-308)

Hurrawin huulirasvat ovat vegaanisia ja kaikki raaka-aineet ovat kypsentämättömiä, luonnonmukaisesti viljeltyjä ja Reilun Kaupan kriteerit täyttäviä. Koostumus ei ole tahmainen eikä paksu, vaan tosi miellyttävä. Erityistä plussaa siitä, että Hurrawit eivät sula hylsyynsä housuntaskussakaan pidettynä! Tuoksuvaihtoehtoja on yli 20, ja tuoksut ovat todellakin erittäin autenttisia. Oon aivan rakastunut noihin sitrushedelmätuoksuihin (no ylläri :D) Uusin tulokas valikoimaan on Sun Balm, jossa on suojakerroin 15. Huulet palavat helposti ja suojautuminen hyvällä huulivoiteella on tosi tärkeää etenkin kesäisin, joten pyysin Sun Balmin itselleni ja se on mulla nyt aurinkoisina päivinä tehokäytössä. Sun Balm tuoksuu mandariinille ja vaniljalle, ja vaikka en vaniljan tuoksusta pidäkään, niin mandariiniin yhdistettynä se kuin ihmeen kaupalla toimikin.

Hurraw-voiteita voi ostaa useista verkkokaupoista ja kivijalkakaupoista (mm. Sokos ja Sokos Emotion) sekä merkin omasta verkkokaupasta hurraw.fi . Facebooksivuilla ja Instagramissa (@hurrawsuomi) tiedotetaan ahkerasti tarjouksista ja arvonnoista sun muusta tärkeästä, joten klikkailkaa ihmeessä itsenne seuraajiksi :)
Mutta se arvonta! Osallistut kolmen vapaavalintaisen huulivoiteen arvontaan kommentoimalla tähän postaukseen, mikä tekemistäni lakkauksista on suosikkisi. Muista jättää sähköpostiosoitteesi sille varattuun kenttään. Osoite näkyy vain minulle. Arvonta päättyy kahden viikon kuluttua sunnuntaina 19.7. klo 00. Onnea matkaan – ja voisko edes joku säälistä äänestää tuota greippilakkausta :D
(Lakritsi itse ostettu, muut Hurrawit saatu. Myös Essien Picked Perfect ja CC:n Under the Blacklight saatu.)
Translation: Say hello to my favorite lip balms and manicures inspired by them! Hurraw! Lip Balms are completely vegan and all ingredients are raw and organic. And the scents are to die for! All Hurraw’s featured here except the Licorice one are press samples.
192 kommenttia
Heiiii hyvää lomaa!! <3 Ja aivan ihana postaus!!! <3
ai niin ja se suosikki!!! sitruuna tietysti! :D
Numero 5, ihana :)
Paranemisia! :) Sitruuna on lemppari.
3. Nätin viheriäiset!
Kaikki on niin herkullisia, mutta numero 1 sävättää pirteydellään enkä kaikista eniten.
Ja onnea, tietenkin sekä pikaista paranemista.
Kahvikynnet on parhaat.. nro 2 siis!
Voi että miten vaikea valinta sitruunan ja limen välillä…mutta ehkä nyt kallistun sitruunan puoleen eli 1. Mahottoman kivoja kyllä kaikki:)
Sitruuna, voi ehdottomasti sitruuna :). Mustavalkoisuus ja kirpeä keltainen iskee satasella! Ootko muuten haistanut Hurraw’n Pittaa? Meinasi heivata kaikki Hurraw-rasvat mäkeen sitä haistettuani. Periaatteessa sinä on kaikki mitä rakasta eli kookos, sitruunaruoho ja lime mutta kukaan ei maininnut sitä umamibroileria. Ihan kuin olisin levittänyt pad thaita huulille. Ja mähän siis rakastan thairuokaa, mutta ei kiitos huulirasvana :). Lime on kyllä ehdottomasti näistä paras tuoksu ja verigreippi toimii myös.
numero 1 on suosikki.mukavaa lomaa!
Kaikki ovat ihania, mutta kahvi on lempparini :)
Suosikki oli herkullinen numero 5 :)
Numero 2 ehdoton suosikki! Kivan harmooniset värit
Voi vitsi miten hienoja! Pirteä sitruuna on suosikkini. Sille siis ääni!
Tuo sitruuna on vaan niin ihana! Keltainen oikein pomppaa silmille raikkaudellaan mustan ja valkoisen keskeltä:)
Upeita lakkauksia! Parhaita oli kahvi ja lime lakkaukset. Lime taitaa kuitenkin tällä kertaa viedä voiton, eli ääni limelle! :)
Ihania kaikki kynnet<3 Suosikkini on nro 3 eli lime
Upeita kaikki mutta ei kahvin voittanutta!!!
Hauskoja lakkauksia kaikki, mutta nro 1 sitruuna on suosikkini.
Sitruunat on ihan mun lempparit! :)
Sitruuna… appelsiini… vaiko sittenkin verigreippi :´D kallistun kuitenkin appelsiinin puoleen :) Tosi hauska idea lakkuskilpailulle! Ihanaa lomaa ja pikaista paranemista :)
Lakkauskilpailulle?! Siis arvonnalle :D
Sitruuna :)
Ensinnäkin aivan mahtava idea arvontaan! :)
Suosikkini lakkauksista oli numero 5!
Kahvikynnet on ihanat! :)
Ihana postaus! :) Lempparit oli sitruunakynnet, eli nro 1.
5. Appelsiini. Vaikea valinta, mutta kun hiekkalakka… :)
Tosi vaikea valinta, koska kaikki ovat upeita! Mutta ehkä suosikki on kahvi kuitenkin. :)
Nyt on kyllä hankala valinta, mutta lime tai appelsiini on nätein. Hurraw!:it on kyllä ihan parhaita! Tosi kiva ja erilainen arvontaidea.
Ai, minä ihan tosissani tykkäsin tuosta greippilakkauksesta :D on niin suloinen ja nuo värit!
JES, edes joku!!! :D
Appelsiini eli n. 5 on aivan huippukesäinen!
Siis säälipisteillä ja hyvällä yrityksellä noi greippikynnet on ihan ykköset! =P Mutta siis tiedän miten vaikea tuollainen vapaalla kädellä piirusteleminen oikeasti on, niin pojot sulle! Tykkään muuten näistä kaikista kynsistä. Ihana ideakin!
Paranemisia sinne päin!
Kahvikynnet! Koska kahvi…ah
Toi sitruuna on ihana!! Eli äänestän sitä :) Pikaista paranemista, ihanaa lomaa ja terkkuja Kreikasta B-)
Sitruunat on ihanat mut limet on vielä ihanammat. Valitsen siis limet :)
Kyllä tuo ykkönen eli sitruuna taitaa olla lemppari!
Ääni limelle! :)
Ihanan raikas sitruuna.
ooo… kauniita on monta, mutta kahvi!
1. o mun suosikki :) ja hyvää lomaa! Ehkä se kurkkurutto pian hellittää. Itellä siirty loma, ku selekä ollu kipiänä :(
Tykästyin kaikista eniten sitruunoihin, joten ne saa äänen! Tosin greipille repesin niin pahasti, että ne ansaitsee kyllä vähintään kunniamaininnan :’DD
Tosi vaikea valinta, mutta kyllä mä päädyn tuohon limeen ! Ihanan pirteät :) Mukavaa lomaa, nauti!
2.! :)
Ihania kynsiä! Kai olet hakenut saikkua etkä kuluta lomapäiviäsi sairastamiseen?
Mun suosikkilakkaus on tuo sitruuna. :)
Sitruuna on suosikki :)
Ääni kahville, tyylikäs!
Kahvi vai sitruuna, kahvi vai sitruuna…
Vastaukseni on KAHVI. Enkä edes pidä kahvista, siis juomana, mut noissa kynsissä kelpaa, ne ovat upeat! Nyt tekee mieli mokkapaloja. Ja MoYoun laattoja. Kiitos tästä.
Ykkönen eli sitruuna on paras. Mulla on nyt käytössä Hurraw! Chai Spice ja tykkään siitä niin paljon, että ostan varmaan samanlaisen kunhan se loppuu, vaikka muitakin makuja olisi mukava kokeilla.
Appelsiini on mun suosikki ehottomasti!
Ykköset eli sitruunakynnet saavat äänen täältä! :)
Greipissä on värit tosi kivat, mut valitettavasti kaikki sitruuna vaan uppoo meikäläiseen…eli kyllä se paras lakkaus mielestäni on sitruuna :)
Sitruuna taitaa olla kivoin vaikka ovat kyllä kaikki nättejä :)
Ja paranemisia tosiaan! Päätin tänään kokeilla josko tauti lähtisi jäätelöäkin paremmin pienellä retail therapyllä… :D
Upeita kaikki, mutta appelsiini nousee suosikiksi. Hyvää lomaa :)
Kyllä nuo ykköset eli sitruunat kaikessa raikkaudessaan on eniten mieluisia. :)
Appelsiini. :)
sirtuuna vai appelsiini….appelsiini vai sitruuna hhmmmm, kyllä noi sitruunat on ne mieluisemmat :)
Sitruuna on paras, niin raikas ja kesäinen!
Lempparini on ehdottomasti sitruuna! ? Pakko saada itsellekin kyseinen leimauslaatta. :)
Kyllä tämmöisenä sumppijuoppona on pakko vastata nro 2:kahvi! :D
pitkän pohdinnan jälkeen ääni kahville. sitruuna ja appelsiini myös tosi kivat. hauska kilpailu!
Kahville kiitos!
Kyllä Sinä siitä kurkkurutosta pian selviät, tsemppiä!
Greippi on ihanan pirtsakka
Upeita kaikki, mutta äänestän Sitruunaa.
Ja greipille ehdottomasti kunniamaininta ?!!
Pikaista paranemista ja rentouttavaa lomaa!
Siis ehdottomasti greippi. Tuo persikkasävy on niin suloinen ja noin monta suoraa viivaa vapaalla kädellä. Ehdottomasti siis greippi, eikä mitään säälipisteitä!!!
Kahvista nautin ja niin myös kahvikynsistä ! Parane pian jotta pääset nauttimaan lomasta kunnolla.
Kahvi on lempparini tuoksuna ja makuna ja myös kauneimmat kynnet on kahvihuulirasvasta inspiroiduttu. Lemppari huulirasvanikin varmasti olisi kahvi. ;)
Näistä lakkauksista sitruuna on suosikkini.
Kaikki vaihtoehdot on tosi upeita, mutta äänestän sitruunaa, mahtavan tehokas väriyhdistelmä!
Vaikea valinta sitruunan ja appelsiinin välillä, mut taidan kuitenkin tykätä hitusen enemmän sitruunasta, joten ääni sille :)
Onhan upeita kaikki mutta suosikkini on 2.
Kyllä tuo Lime on paras. Niin ihanat vihreän eri sävyt!
Lime ja appelsiini molemmat!
Sitruuna! Jopas on raikasta!
Kaikki kauniita, appelsiini kuitenki ykkönen ja ite kun oon vasta alkanu harjottelee tuota leimailua niin pointsit greipille! =) Minä myös flunssassa ekaa lomaaviikkoa viettelen…
No kaikki oli ihania, mutta valitsen appelsiinin ykköseksi.
Appelsiini!! Koska sitrus ja koska Zoya! Ja muutenkin kaikinpuolin onnistunut lakkaus!
Appelsiini on ehdoton suosikkini ??
Apuva, sitruuna ja appelsiinikynnet ovat molemmat upeat! Taidan tällä kertaa kallistua kuitenkin appelsiinin puoleen, en olisi itse hoksannut tuota väriyhdistelmää :) <3
Kaikki lakkaukset on hienoja, myös tuo greippi. :) Ei ole helppoa tuhlailla vapaalla kädellä. Suosikki näistä on kumminkin lime. Ihanan kesäiset värit. :)
Greippi on ihana mutta appelsiini vielä herkullisempi!
Ääääks kuin mahtava kilpailukeksintö! Iihana!
Mun ehottomat lempparit kynsistä on limet, aivan upeat ja pirteät ja sopii huulirasvatuubiin ku nakutettu. Ja hei ei tuo greippi ees oo kauhia! :D Oikeen nätit. :)
Mulla on itellä Hurraawin suklaahuulirasva ja se ei oo niin ihanan tuoksunen ku aattelin, mut mulle kelpais vaikka mikä tuoksu. :D
Hih, greippilakkaus on söpö :) lemppareita oli lakkaukset nro 1 ja 2, mutta ehkä voiton vei kahvikynnet. Tosi kiva ja erilainen idea arvonnalle!
3. Lime
Kahvi on näistä varmaan lemppari, vaikken normaalisti ruskeista lakkauksista niin välitäkään. :) Tosi ihania kaikki!
Ääni kahville :)
Heips! Se sinun ”sääli-greippi” on ihan mainio, mutta ääneni annan kuitenkin kahville, siinä on kivat leimaukset. Ja olen kahvin suurkuluttajakin :)
Maanantai aamu valkeni samanlaisen kurkkukivun siivittämänä, ihan järkkyä…
kahvi
Kahvi on tosi herkullinen, vaikken kahvista muuten tykkääkään. Kakkosena hilkun verran perässä tulee suloinen sitruuna. Kiva idea!
Lemppari on kahvi,mutten sitä kyllä tuoksuna varmaan huolisikaan:D
Sitruuna on ihanin!
1. Sitruuna, ihanan raikas lakkaus!
1. Sitruunat on vaan niin raikkaat :)
Ja parane pian! <3
Nro 4 oli suosikkini =)
ehdottomasti sitruuna, ihanat!! :)
Vitsit miten kiva idea tällaiselle arvonnalle! Mun mielestä upein lakkaus on tuo greippi, mutta kaikki on kyllä ihania :) ♥
En osaa valita 1 ja 3 välillä joten sanon molemmat :)
Suosikkini on kesäinen sitruuna! :)
Vautsi! Appelsiini on suosikkini :)
Olipas vaikea valinta! Mutta päädyin äänestämään limeä :)
Annan kakkoseeeen… eiku siis mitä, kakkonen on ykkönen :D En kahvista tykkää mutta nätit on kynnet!
Sitruunakynnet on lempparit!
Sitruunat on myös mun mieleen! :)
Lime on tosi pirtsakka.
Sitruuna on ihanin :) raikkaita kyllä kaikki, mutta keltanen on tämänhetken lemppari kynsissä varsinkin.
Kaikki ovat kivoja. Eniten pidän kuitenkin kahvista.
Hei miten on mahdollista valita yksi suosikki? Pakko sanoa lime!
Sitruunakynnet ovat parhaat!
Oioi tuo LIME :)
Kahvi on suosikkini!
Hienoja kaikki mutta kahvi on suosikki <3
Mun suosikki on numero 2, eli kahvi. =)
kahvi ja appelsiini <3 vaikka muutkin aivan ihania :)
Appelsiini vaikka greipistäkin tykkään :)
Kahvikynnet ovat ihanat!
Ihanat sitruunat!! Ihan parhaat! Voitko joskus askarrella mulle tommoset?!
Greippi on ehdottomasti suosikkini, näyttää hyvältä ja on kuitenkin omatekemän näköinen, eli tällainen vasenkätinenkin pystyisi tekemään, ehkä! :)
Sitruuna ja appelsiini on parhaimmat, mutta äänestän sitruunaa vaikkapa sen takia, että siinä on lemppariväriäni mustaa :D
Sitruuna on paras! :)
Sitruuna oli ihana :)
Coffee on paras. Siinä on niin mun värit. Nyt sähköpostiosoite on oikein =)
Mun oma suosikkini on kahvi, vaikka muutkin ovat todella ihania ja taitavasti tehtyjä. :)
Appelsiinikynnet <3
3. hurraw lime ! pirteän kesäinen :)
Mä tykkään eniten noista lime ja orange kynsistä! (:
Suosikkini on pirteä lakkaus nro 1 eli sitruuna :)
Lime on kyä mun suosikki. Ja just muistin, että unohdin ostaa limen tänään kaupasta… äh. Pihalla on kyllä puska sitruunamelissaa… hmhm…
Vaikea valinta, kaikki on niin ihania! Mut päädyn äänestämään numeroa 3, eli lime.
Kahvilakkaus! HEP!
(en säälistäkään äänestänyt greippiä :D)
Tämä oli äärimmäisen vaikea valinta… mutta päädyin pitkän arvuuttelun jälkeen sitruunaan! Ihania <3 (ja kotiini mahtuu ehdottomasti lisää Hurraw-rasvoja ;))
Aivan ihania kynsiä kaikki! Paras kuitenkin numero 4, eli greippi!!
Numero 5 suosikkini :)
Numero 5 suosikkini. Lähetin äsken vastauaksen, mutta nimimerkistä jäi osa pois.
Kaikki todella kauniita! Sitruuna vei voiton mustan ja valkoisen yhdistelmällä ripauksella keltaista.
sitruuna
Kyllä kahvi ja sitruuna on minun suosikkeja 1&2.Nättejä ovat muutkin ja minä en ole vieläkään päässyt koettamaan yhtään hurraw huulirasvaa,joten ois tosi kiva voittaa…
Nro. 2 hurraw kahvi on lempparini
Sitruunat ovat kyllä ehdottomasti suosikkini ☺️
Kahvi eli 2 ?
5. appelsiini, ehdottomasti! Aivan ihana, kuten myös Hurraw:t! =)
Nro 3 limelakkaus on lempparini, ihanan raikas! :)
Vaikea valinta, mutta kahvi-kynsissä on niin hienot värit ja leimat että pointsit numerolle 2 ^_^
Ihania lakkauksia! :) Kahvi!
Kahvi on herkullisimman näköinen.
Kahvikynnet eli numero 2! :)
Melkein unohdin kommentoida tähän, hyvä kun tänään vielä muistutit :D Mutta siis appelsiinilakkaus on mun lemppari näistä, ehkä siksi kun omistan tuon appelsiinihuulirasvan ;) Ei vaan, kaikki olivat hienoja kyllä, mut appelsiinissa kuviot ja värivalinnat olivat todella onnistuneet :)
limelakkaus, ihana ! <3
Numero 2!! ☺
Kahvi on ihanin :)
Appelsiini on kaikista kivoin :)
Kaikkihan nuo ovat ihania, mutta kyllä mä kallistun greippiin, koska mun alkoi oikeasti tehdä mieli verigreippiä… :)
Kuinka taitava voi ihminen olla! Nää on kaikki ihan huikeita! Oon nyt tuijotellu noita sun luomuksia ees taas ja kyllä mä kahviholistina käännyn kahvikynsien (eli numero 2) puoleen vaikka noi kaikki ihanat hedelmäkynnetkin tuolla ois… :)
Oikein mukavaa lomaa lomalaiselle! ;D
Miun lempparit näistä on GREIPPI-lakkaukset ♡
Kyllä kahvikynsille, lähtee täältä ääni! Ihanat<3
Suosikki on kahvi! :) Muuten olisin valinnut limen, mutta jotenkin en vaan tykkää mustasta nyt yhtään.. :(
Appelsiinikynnet ovat herkuimmat!
Tykkäsin greipistä! Etenkin jos joku noista pitäs omiin kynsiin laittaa. Oon enemmän yksinkertasen ystävä :)
Kyllä ne vaan täälläkin sitruuna-kynnet on suosikit :)
Hienoja lakkauksia! Annan ääneni kahvikynsille.
5. eli appelsiini on ihanin, mutta seuraava suosikkini olis ihan oikeesti se greippi!
Mun suosikki on kyllä Greippikynnet :D Ihan vaan väriensäkin puolesta eikä lopputuloksessa mitään nauramista, kaunis tulos :o Ja mikä arvonta <3
3. Lime :) aivan ihanat sävyt!
Sitruunakynnet on mun lempparit :)
Sitruunakynnet on mun lempparit! Mukana kivassa arvonnassa :)
Kahvikynnet oli parhaat!
Kahviaiheiset
Limet nousi suosikiksi!
Ihania lakkauksia! Lempparit nro 1 sitruunat ja hyvänä kakkosena tulee raikas appelsiini.
Kyllä sitruunan raikkaus ja värien minimalistisuus saa minultakin kirpoamaan äänen (kahvi hyvänä kakkosena, koska kahvirakkaus <3) :)
Vaikken kahvia juokaan, äänestän silti kahvia herkullisen ruskean takia.
3 eli lime! Aivan ihana lakkaus ja todella onnistunut. Tykkään!
Nämä kelit kaipaavat juurikin tuota sitruunan ja limen pirteyttä. Todella vaikea valita pirtsakampi, mutta kyllä sitruuna taitaa viedä voiton. :)
Aivan ihania kaikki lakkaukset! Kahvi lakkaus on paras :)
2. tai 3. Voisi laittaa omillekin kynsille =) Ja on se greippilakkauskin ihan söpö, mulla tulis varmasti kauheampaa jäleä vapaalla kädellä :D
Wow miten upeita koristeluita!! Mun suosikki on Orange. Pitkään mietin sen ja coffee välillä, mutta kyllä se tuo orange on :)
Täytyy sanoa että 1. eli sitruuna on mun lemppari! :) Tosin ne verigreipin on kyllä ihan älyttömän söpöt :D
Appelsiini on mun mielestä kivoin. Mutt ei tossa greipissäkään mitään vikaa oo, muut on vaan parempia ;)
Lime on paras! :)
Paras lakkaus on lime :)
Tykkään kahviaiheisesta eli number 2! Tosi nätit kuviot ja slti melko simppeli, toimii :) Kahvista muuten en sitten tykkääkään :D
Vitonen on mun suosikki. :)
nro. 5 on ihanin :)
Ihania! Appelsiini on mun suosikki!
Toi sitruuna on aivan ihana. Tekisin itselleni tuollaisen aina jos vaan osaisin.
Äänestän kolmosta,koska se on todella taidokas.
Äänestän lakkausta nro 5. Ihanan pirteä!
Lime-lakkaus on ehdottomasti suosikkini! :)
Greippi nousi minun suosikiksi :)
Suosikkini on ensimmäinen lakkaus eli sitruuna!
Appelsiini on ehdottomasti nro 1.
1. Sitruuna!!